in

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A INIMII sărbătorită la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză a sărbătorit Ziua Internațională a Inimii în parteneriat cu Grădinița Căsuța cu Povești din municipiul Curtea de Argeș.

Copiii au ascultat pe doamna profesoară, Raluca-Mihaela Spînu care le-a vorbit despre inima, apoi au decupat și au lipit inimioare roșii pe cartoane în concordanță cu tema zilei.

La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului pentru începutul noului an școlar și a mulțumit pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.

La final toate lucrările au fost expuse și toți au primit iconițe.

Inima te lasă să iubești, să zâmbești și să te bucuri din plin de viață.

Masa bucuriei, parohia Maica Precista din municipiul Pitești

Mâini dibace, atelier de cusături la parohia Găvana IV