in

Ziua Internațională a Mamei în parohia Beleți din protoieria Topoloveni

(Publicat în: 8 martie 2016)

Cu purtarea de grijă și cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, prin Biroul de Catehizare al Protoieriei Topoloveni a organizat, in parteneriat cu Școala Gimnazială Nr.1 Dobrești în Parohia Beleți, acțiunea dedicată Zilei Internaționale a Mamei.

În cadrul activității desfășurată la Azilul de Bătrâni ”Orizont”, elevii de la Școala Gimnazială Nr.1 Dobrești, dornici de a aduce un zâmbet pe fețele acestor ”trecători prin viață”, îndrumați de doamnele profesoare Ciobanu Violeta și Stan Camelia au prezentat un program artistic de cântece și poezii dedicate mamei și au dăruit felicitări și mărțișoare confecționate de ei.
În încheiere Preotul Ciobanu Ion a prezentat un cuvânt catehetic despre femeia creștină.

Dăruind vei dobândi, parohia Sfinții Martiri Brâncoveni din orașul Mioveni

Bătrâneți liniștite, parohia Ciomăgești de Jos, protoieria Pitești