in

ZIUA MĂRII NEGRE sărbătorită la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

(Publicat în: 24 octombrie 2018)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză a sărbătorit la Grădinița Căsuța cu Povești din municipiul Curtea de Argeș Ziua Internațională a Mării Negre.

Copiii, sub îndrumarea doamnei profesoare, Doina-Vasilica Mateescu, au marcat acestă zi prin jocuri distractive și au desenat marea așa cum o văd ei.

La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului și a mulțumit pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.

La final, copiii au expus, desenele lor și au primit iconițe.

 

Iscodind pe Dumnezeu

Să nu uităm să ne rugăm, cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești