in

ZIUA MONDIALĂ A ZÂMBETULUI sărbătorită la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

(Publicat în: 7 octombrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză a sărbătorit împreună cu Grădinița Căsuța cu Povești din municipiul Curtea de Argeș, Ziua Mondială a Zâmbetului.

Copiii au pictat, au desenat, au lipit chipuri zâmbitoare pe diferite materiale, iar doamna profesoară Camelia-Elena Barbu-directoarea grădiniței, le-a vorbit despre cât de mult contează să zâmbim mereu.

La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului și a mulțumit pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.

La final, lucrările au fost expuse.

 

Bucuria de a dărui, parohia Glavacioc – Protoieria Costești

Să învățăm pentru viitor – parohia Rotărești, protoieria Pitești