in

ZIUA MONDIALĂ PENTRU PROTECȚIA PĂDURII sărbătorită la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

(Publicat în: 7 noiembrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză în parteneriat cu Grădinița Căsuța cu Povești din municipiul Curtea de Argeș a sărbătorit Ziua Mondială pentru Protecția Pădurii.

Doamna profesoară, Raluca-Mihaela Spînu a vorbit copiilor despre cum să păstrăm țara noastră cu păduri și cu aer curat. Cei mici au adus frunze din natură și le-au lipit și le-au așezat sub formă de copaci.

La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului și a mulțumit pentru frumoasa activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.

La final, copiii au primit iconițe.

 

Ajutor la domiciliu, parohia Sfântul Ioan Botezătorul, protoieria Pitești

Bucuria de a dărui, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești