in

ZIUA NAŢIONALĂ A ALIMENTAȚIEI la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

(Publicat în: 18 octombrie 2018)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză a sărbătorit Ziua Mondială a Alimentației la Grădinița Căsuța cu Povești din municipiul Curtea de Argeș.

Copiii au recunoscut fructele din această perioadă a anului, iar  doamna profesoară, Elena-Camelia Barbu a explicat importanța acestora în alimentația noastră.

La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului și a mulțumit doamnei profesoare pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.

La final, copiii au primit iconițe din partea Centrului Eparhial.

 

Ziua Bastonului Alb sărbătorită de nevăzătorii din Pitești

Viața și minunile Sfintei Cuvioase Parascheva – cateheză la parohia Godeni, protoieria Câmpulung Muscel