in

ZIUA PENTRU PROTECȚIA PĂDURII la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză a sărbătorit Ziua Mondială pentru Protecția Pădurii la Grădinița Căsuța cu Povești din municipiul Curtea de Argeș.

Doamna profesoară Cornelia-Eliza Ilic a explicat copiilor ce înseamnă a proteja pădurea. Cei mici au desenat diferite planșe care să reprezinte aspecte din frumusețea copacilor mai ales în acestă perioadă a anului.

La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului și a mulțumit pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.

La final, copiii au realizat o mică expoziție și au primit iconițe.

 

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Mărăcineni I, protoieria Mioveni

Slujind aproapelui, parohia Greci I, protoieria Topoloveni