in

Ziua Persoanelor cu Dizabilități sărbătorită în municipiul Pitești

Ziua Persoanelor cu Dizabilitati este marcata in fiecare an cu scopul de a ajuta si imbunatati, prin intalniri, derularea anumitor programe si actiuni, conditiile de viata pentru  aceste categorii sociale defavorizate

Doamna Rodica Nicolae, presedinte al Asociatiei Persoanelor cu Handicap Neuromotor a organizat la Hotel Celly intalnirea mai multor asociatii a persoanelor cu dizabilitati precum si a unor personalitati publice. Au participat : Asociatia Nevazatorilor Arges, Asociatia Surzilor, Asociatia de Sprijin a Copiilor cu Handicap Fizic. Fiecare asociatie a prezentat un frumos program artistic continuand ziua intr-o atmosfera de voie buna. La plecare fiecare asociatie a daruit un mic si frumos cadou.

Parintele slujitor Constantin Radu-Gabriel a fost alaturi de doamna presedinte Martin Gabriela si de nevazatori transmitand tuturor celor prezenti binecuvantarea Inaltpreasfintitului Parinte Arhiepiscop Calinic.

 

Cuvânt Catehetic în Parohia Costești Noi, Protoieria Costești

Ajutor la domiciliu, parohiile Rotărești și Bascov din protoieria Pitești